Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

obrazok

Vyhodnotenie vianočnej súťaže | Výprava úspešná!

Súčasťou tohtoročných decembrových aktivít bola okrem víkendovej súťaže v tvorbe hier GameJam by Skyro aj naša vianočná súťaž s témou „Výprava na severný pól“. Zapojiť sa mohli žiaci základných a stredných škôl a súťažili v kategóriách grafika, animácia, príbeh/komiks a počítačová hra. V tomto krátkom blogu vám prinášame vyhodnotenie vianočnej súťaže a ukážky víťazných prác 🙂

Digitálna grafika a animácie

Pri hodnotení prác sme sa sústredili na to, ako je jasná téma súťaže a o jej kreatívne prepojenie s projektom, a v každej kategórii sme vybrali 3 najlepšie práce. V kategórii Základná škola v tvorbe Digitálnej grafiky sú odmenené tieto: Natália Kleščová so svojim scénickým obrázkom výhľadu na ľadovce na severnom póle, obrázok od dvojice Michal Reznák a Nicholas Hrubý s obrázkom dvoch kamarátov sledujúcich polárnu žiaru a Andrej Kuzma so svojim obrázkom ktorý znázorňuje výpravu na severný pól. V kategórii Stredná škola vyhrala Hong Anh Nguyen Yuan so snežnou guľou a malým princom s líškou na ceste na severný pól na štýl ilustrácie v knižke.

V osobitnej kategórií Tvorba animácie sme odmenili tieto projekty: Klára Močkořová s príbehom o myške, ktorá sa snaží prísť na severný pól, Barbora Belobradová s príbehom o dieťati, ktoré sa snaží zachrániť snehuliaka od roztopenia tým, že utečú na severný pól, a animáciu Dana Jahelku so svojim zobrazením domčeka na severnom póle.

Tvorba príbehov

Ďalšou kategóriou boli Príbehy, a aj keď to bola znovu najmenšia kategória, každý z autorov prejavil dobrodružného severského ducha. Za kreativitu odmeňujeme Michala Sivičeka so svojim príbehom o psíkovi Dunčovi so skvelým matematickým myslením a o jeho pánovi Oliverovi, s ktorým sa po mnohých strastiach dostanú na severný pól, ďalej Hoanga Long Jakub Nguyen Huua za svoj opisný príbeh ako sa ježko a veverička spolu vybrali na severný pól, aby zažili dobrodružstvo mimo svojho známeho lesíka, a aby mohli priateľom porozprávať, čo videli a zažili, a Nikolu Jonekovú s krátkym no veľmi presvedčivo napísaným cestopisom o výprave na severný pól, z ktorého by ste uverili, že tú výpravu Nikola naozaj zažila!

Tvorba počítačovej hry

Kategória Tvorba počítačovej hry bola aj tento rok plná originálnych projektov s vtipnými zápletkami! Medzi tromi najlepšími projektami sa umiestnili Koloman Kňažko so svojou RPG príbehovou hrou, ktorá bola prepracovaná od príbehu a grafiky cez zvukové efekty až po mechaniky (hru si môžete zahrať TU), ďalej Adam Belko so tematickou platformovkou, prepracovanými hernými mechanikami a originálnym level dizajnom, ktorý tím pri testovaní pekne potrapil (hru si môžete zahrať TU) a v neposlednom rade Oliver Wolek, ktorý sa do súťaže zapojil druhý rok po sebe s vlastnou hrou. Vytvoril zložitejšiu hru, kde musíte zbierať pomôcky, aby ste sa dostali na severný pól (hru si môžete zahrať TU).

Takéto je vyhodnotenie tohtoročnej vianočnej súťaže, a nebolo jednoduché! Chceme sa poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, a za obrovskú kreativitu, ktorú nám predviedli 🙂 Výhercom posielame odmeny vo forme digitálnych hier, ktoré, veríme, budú slúžiť ako inšpirácia, no tiež ako motivácia do ďalších kreatívnych projektov! 

Špeciálne sa chceme poďakovať tým z vás, ktorí sa do súťaže zapájate opakovane! Už teraz sa tešíme na to, čo vytvoríte nabudúce 🙂