Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Kurz vývoja
počítačových hier

Kurz GameCraft v školskom roku 2021/2022

Kurz GameCraft sme organizovali v posledných piatich rokoch na 14 školách v Bratislave, Trnave a Pezinku. Ročne našimi kurzami prešlo okolo 350 detí.

Kurz GameCraft s výučbou prezenčne ponúkame od októbra 2021 z epidemiologických dôvodov iba na niektorých školách a aktuálne iba v Bratislave. Podmienky výučby sú závislé od aktuálne platných usmernení príslušného RÚVZ.

Iba niektoré školy v ponuke povolili účasť na kurze aj žiakom iných škôl . Ak v ponuke nenájdete školu vo svojej lokalite, prihláste dieťa na výučbu online. Online kurz GameCraft prebieha od pondelka až do soboty. Chcem vedieť viac o online kurze GameCraft

Kurz v školskom roku 2021/2022 organizujeme na týchto školách:
● ZŠ P. Marcelyho, Drieňová 16, Ružinov
● ZŠ Mudroňova, Mudroňova 83, Staré Mesto
● CZŠ Narnia, Beňadická 38, Petržalka – iba pre žiakov školy
● SZŠ Félix, Krásnohorská 14, Petržalka – iba pre žiakov školy
Cena kurzu GameCraft na školách:
● 79 € / mesačne – účasť 1x v týždni
● 94 € / mesačne – účasť 2x v týždni
( 1 lekcia trvá 2 hodiny ) 

O kurze GameCraft

Na kurze GameCraft učíme deti vo veku od 8 do 15 rokov vytvárať vlastné počítačové hry. U nás je vzdelávanie pre deti zábavou. Vymýšľajú hry, vytvárajú a kreslia postavy a učia sa programovať. Pracujú individuálne a vlastným tempom, pod vedením lektora. Prejdú si základnými zručnosťami a rozhodnú sa, či sa budú venovať programovaniu, hernej grafike alebo gamedizajnu. Výučba prebieha online alebo prezenčne, podľa Vášho výberu.

Na kurz môžete dieťa prihlásiť kedykoľvek v priebehu školského roka. Začiatočníkov na úvod krátko zaškolíme. Pracujú v programoch ako Scratch, Construct, GDevelop, Piskel, neskôr Unity, či Blender. Deti majú prístup do nášho domovského gamifikačného systému, ktorý môžu využívať na prácu z domu . Nájdu tam rôzne zadania a úlohy a tiež prácu svojich kamarátov.

Staršie, skúsenejšie deti, majú možnosť pokračovať vo výberovej skupine pre pokročilých (od 12r) . Následne, v stredoškolskom veku, môžu nastúpiť na kurz LevelUp.

Programovanie

Malí hackeri spoznajú mágiu programovania, ktorá im poskytne neobmedzené možnosti a slobodu v tvorbe

Grafika

Šikovní umelci spoznajú nové nástroje, ktoré im umožnia zhmotniť ich fantáziu.

Gamedizajn

Deti spoznajú základnú hernú psychológiu a mechaniky, aby vytvorili hry, ktoré nikoho nepustia.

Aktuálne obdobie – 1 mesiac

Kurz bežne kopíruje školský rok od októbra až do júna. Nekoná sa v dňoch škol.prázdnin, št.sviatkov, ani v dňoch prac.pokoja. Z dôvodu ťažko predvídateľnej epidemiologickej situácie, ponúkame aktuálne možnosť vyplniť prihlášku na prezenčnú výučbu iba na 1 kalendárny mesiac . Ak nám to situácia dovolí, predĺžime koncom mesiaca prihlásenie o ďalšie mesiace. Všetkých prihlásených budeme včas informovať.

Bonusové podujatia a niečo extra (v cene kurzu):

  • GameJam (súťaž tímov v tvorbe pc hry na zadanú tému a v obmedzenom čase)
  • GameTales (príbehová offline hra na princípe RPG, vychádza zo známej stolovej hry Dračí doupě)
  • prednášky a workshopy s odborníkmi z praxe
  • deti získavajú za prácu odmenu v podobe virtuálnych mincí, za ktoré si v našom shope môžu vybrať darčekovú poukážku na nákup pc hry, knižiek, popr. ponúkaný merchandise

Hygienické usmernenia

V rámci dodržiavania aktuálnych hygienických opatrení je na prezenčnom kurze GameCarft povinnosťou pre dieťa, aj lektora, mať po celú dobu konania kurzu nasadené rúško/respirátor . Rovnako je povinná dezinfekcia rúk pri vstupe do učebne. 
Naši lektori spadajú v režime Covid automatu do kategórie OTP.

Je našou povinnosťou rešpektovať rozhodnutie školy, popr. príslušného úradu, pozastaviť v prípade potreby organizáciu kurzu z epidemiologických dôvodov. V takom prípade Vám automaticky ponúkneme náhradu v podobe online výučby

Aktuálne kurzy

GameCraft

Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR o prerušní organizácie krúžkov na školách, sa kurz GameCraft presúva do online priestoru. Výučbu na školách pozastavujeme až do odvolania.

Mohlo by sa Vám páčiť