Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Toto je podcast pre rodičov a učiteľov, ktorí chcú lepšie porozumieť svetu detí, digitálnym technológiám a hrám. Ak vás to zaujalo, smelo počúvajte!

Videoherná Výchova je podcast, kde sa bývalý herný developer Jožko rozpráva s detským psychológom Miškom a inými hosťami o tom, ako hry vplývajú na psychiku detí, prečo ich tieto hry bavia, príp. ktoré hry sú vhodné pre malých aj veľkých, alebo na spoločné hranie doma. Dozviete sa viac o technológiách, o hrách, ktoré bavia vaše deti a získate nový pohľad na tento digitálny koníček.

Ak sú vám videohry blízke, hrajú sa ich vaše deti alebo okolie a radi by ste porozumeli tomuto krásnemu remeslu, sledujte podcast Videohernej Výchovy!

Videoherná výchova

Radi by sme vám preto predstavili nový formát z dielne Hemisféry kde sa budeme presne týmto témam pravidelne venovať.

Videoherná Výchova je podcast kde sa každé dva týždne bývalý herný developer Jožko rozpráva s detským psychológom Miškom o tom ako hry vplývajú na psychiku detí, ktoré hry su vhodné pre malých aj veľkých a prípadne aj pre rodičov ktorým je tento digitálny koníček blízky.

Okrem tohto akčného dua k nám do Videohernej Výchovy pravidelne zavítajú aj hostia. Videoherní tvorcovia a odborníci, experti na moderné vzdelávanie alebo ľudia z kultúrno spoločenského priestoru ktorí ľúbia videohry a radi vám porozprávajú o tom ako im zmenili život, prácu alebo svet okolo nich.

Herný priemysel je multiremeselné odvetvie v ktorom pracuje množstvo profesionálov v širokom spektre zameraní. Herní dizajnéri, grafičky, zvukári, producentky prípadne komunitní manažéri. Zorientovať sa je veľmi náročné a preto sme si pre vás vrámci Videohernej výchovy pripravili aj sériu rozhovorov s ľudmi ktorí na všetkých týchto moderných pozíciách pracujú a porozprávajú vám čo robia každý deň prípadne o tom ako sa k tomuto remeslu dostali.

Ak sú vám videohry blízke, hrajú sa ich vaše deti alebo okolie a radi by ste porozumeli tomuto krásnemu remeslu, sledujte podcast Videohernej Výchovy.

Podcast je prístupný na Youtube prípadne aj na bezobrazových platformách ako Spotify či Apple Podcasts. Prípadne kliknite odber na Instagrame, kde vás okrem notifikácií o nových podcastoch čaká aj množstvo správ, tipov a noviniek zo sveta videohier.

Videoherné vychovávanie nájdete aj na

Vzdelávanie s Hemisférou začína tu

Kontaktný formulár

Chceme odpovedať na vaše otázky!

Odporúčte nám tému

Napíšte nám otázky, postrehy či návrhy na témy, ktoré vás zaujímajú a my ich zaradíme do podcastu Videohernej výchovy!

Ponuka pre školy

Radi so školami spolupracujeme vo formách prednášok či workshopov pre deti aj pre kolegov učiteľov, preto ak máte o podobnú aktivitu záujem, smelo nás kontaktuje!