Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Vyhodnotenie vianočnej súťaže

Na našom kurze GameCraft sa študenti učia tvoriť hry pod vedením lektora intenzívne a kontinuálne. Pre tých, ktorí majú už zopár skúseností a základy zvládnuté, organizujeme pravidelný maratón vývoja hier, Game Jam, kde za jeden víkend v tímoch vytvoria funkčné a krásne hry. A ako ďalej zúročiť nadobudnuté znalosti z kurzu? Predsa Vianočnou súťažou!

 

Deti dostali za úlohu vytvoriť dielo na tému „Zasnežená krajina na Vianoce”. Vytvoriť mohli čokoľvek – hru, kresbu, animáciu, hernú mechaniku, či jeden herný level. Na tvorbu mali celé dva týždne.

 

Pre troch najúspešnejších sme pripravili ceny v podobe hier, no odmena neminula nikoho, kto sa zúčastnil. Všetci, ktorí splnili a odovzdali zadanie totiž dostali 5 mincí v našom motivačnom gamifikačnom systéme, v ktorom si po nazbieraní väčšieho počtu mincí plnením rôznych úloh sami môžu vybrať odmenu za svoje snaženie.

Vyhodnotenie

Naša porota vybrala víťazov a my vám ich s radosťou predstavujeme!

12 ročný Timotej vytvoril skákačku s vlastnou grafikou s pohyblivými platformami, v ktorej hráte za Santu zbierajúceho ponožky a v pozadí vám hrajú Jingle Bells.

14 ročný Matej nakreslil a rozhýbal krásnu zasneženú vianočnú krajinku, ktorej obyvatelia sa korčuľujú a vytešujú pod vianočným stromčekom.

Tretím výhercom bol 14 ročný Matej, ktorý v Unity vytvoril napínavú turn-based guľovačku, v ktorej si viete nastaviť uhol a silu, ktorou hodíte vašu guľu.

Dúfame, že sa vám diela páčili, a prajeme vám sviatky tak pokojné ako Matejova vianočná scenéria!