Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

artcraft logo

V spolupráci s

Nauč sa kresliť, maľovať, tvoriť digitálne s pomocou od profesionálov

O čom je ArtCraft?

kľúčový kurz pre mladých začínajúcich umelcov

bližšie k vytúženému zamestnaniu, portfóliu, či príprave na školu, k vlastnému výtvarnému jazyku, sebazdokonaľovaniu, a rôznym výtvarným disciplínam a technikám

vyučujú výhradne profesionálni výtvarníci

prezenčne 1x do týždňa

v skupinách 4-8 študentov

zamerané na individualitu študenta

osobná konzultácia so spätnou väzbou a odporúčaniami

výtvarné pomôcky sú zahrnuté v cene

Úvodná cena: 50,00 €

Kde? Dostojevského rad 13, Bratislava

Ponuka kurzov

Začíname v marci

Nauč sa kresliť (od 13 do 19 rokov)
Utorok – od 16:00 do 18:00 – 5 lekcií,

techniky zachytávania reality, rozvíjania predstavivosti, budovania vizuálnej knižnice, skladby priestoru, študovania vizuálnej problematiky a funkčnosti .
Študent získa postupne schopnosť nakresliť čokoľvek.

Digitálna tvorba (od 13 do 19 rokov)
Štvrtok – 16:00 do 18:00 – 5 lekcií,

zoznámenie sa s 2D a 3D digitálnym priestorom a softwarom, rozvíjanie dizajnérskeho a výtvarného prístupu v tvorbe, prepojenie 2D a 3D procesov tvorby.
Študent sa zoznamuje so základmi potrebnými pri tvorbe hernej grafiky.

Kurz tvorby komiksu (od 13 do 19 rokov)
Pondelok – od 16:00 do 18:00 – 5 lekcií,

úvod do média komiksu, dizajnovania postáv a prostredia podľa autorského príbehu. Teória, postupy a techniky tvorby komiksu.
Umožní študentovi vizualizovať svoj vlastný príbeh.

Lektori POMIMO

Komiksový výtvarník, ilustrátor a pedagóg. Absolvent Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie VŠVU v Bratislave. Podieľal sa na komiksových projektoch (Zlatý Zub, Nežný komiks, Všetky tie svety, krátke komiksy pre časopis Slniečko). Spolupracoval s klientmi ako sú EJ Publishing, O2 Slovakia, Sme či bRak. Je spoluzakladateľom občianskeho združenia Pomimo, cez ktoré vedie komiksové workshopy a prednášky v slovenských inštitúciách a na festivaloch (galéria Artotéka, Brak festival, Goethe Institut v Bratislave, Like festival, Comics Salon, Žilinský literárny festival a iné). Od roku 2018 vyučuje praktické predmety na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave, kde zároveň vedie aj odbor Propagačná grafika.

Vyštudoval VŠVU odbor grafika a ilustrácia, doktorát v odbore Teória digitálnych hier UCM. Má dlhoročnú prax v tvorbe a výučbe tradičných a digitálnych techník a disciplín. Špecializuje sa na digitálnu ilustráciu, koncepčné umenie a umenie v digitálnych hrách. Aktívne sa podieľa na rozvoji vzdelania ohľadom koncepčného umenia a umenia v digitálnych hrách na Slovensku. Je súčasťou mnohých vzdelávacích projektov v rámci oz Hemisféra ľavá, Pomimo a Artovisko, taktiež má na starosti rozvoj a výučbu hernej grafiky a dizajnu na Univerzite Cyrila a metoda, na katedre Teória digitálnych hier. Pracuje ako freelancer na herných projektoch, je spoluautorom projektu ArtCraft.

Absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave v ateliéri ilustrácie u prof. Dušana Kállaya a doc. Ľuboslava Paľa. Na VŠVU pôsobí ako externý pedagóg. Aktívne sa popri pedagogickej činnosti venuje aj autorskej tvorbe, hlavne ilustrácii, tvorbe komiksov, kresbe a klasickým grafickým technikám. Skúsenosti má aj s filmovou tvorbou. Zúčastnil sa niekoľkých samostatných aj skupinových výstav na Slovensku aj v zahraničí a dostal viacero ocenení. Je autorom ilustrácii niekoľkých kníh, v roku 2019 vydal autorskú knihu Kamaráti zo steny. Na Škole dizajnu učí figurálnu kresbu, typografiu a počítačovú grafiku.

Máte doplňujúce otázky?


NAPÍŠTE NÁM:
 [email protected]

INFOLINKA: Po-Pia | 9:00 – 18:00 | 0918 798 197