Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Vytvor si hru v GDevelope | 12 – 14 rokov

Image Alt

Vytvor si hru v GDevelope | 12 – 14 rokov

159€

About this course

Kurzy Vytvor si hru sa už v šk. roku 2023/2024 otvárať nebudú. Ak máte záujem o online kurz tvorby hier pre deti, odporúčame kurz GameCraft Online, kde môžete začať hneď 🙂 

Tento online kurz je pre deti od 12 do 14 rokov, ktoré zaujíma vytváranie vlastných hier! Zoznámia sa s GDevelopom, šikovným nástrojom, v ktorom budú kresliť aj programovať svoje hry.

  • Dĺžka kurzu: 3 mesiace
  • Lekcie: 2 hodiny (1x/týždeň)
  • Cena: 159 €

Kurz Vytvor si hru v GDevelope

1. Projekt – Platformovka

Na úvod sa účastníci zoznámia s vývojárskym prostredím GDevelop. Na prvých 3 lekciách si vytvoria prvú hernú grafiku a naprogramujú jednoduchú skákačku.

Čo sa dieťa na kurze naučí? ◉

Grafika: základy pixel art-u (tvorba jednoduchej postavy, jednoduche prostredie pre hru), základy práce v prostredí Piskel (základné nástroje, nastavenie rozlíšenia, export obrázkov)

Programovanie: základy podmienkového programovania (používanie pred vytvorených správaní objektov, vytváranie nových správaní objektov, programovanie v prostredí GDevelop.

Dizajn levelu: základné princípy dizajnu levelu (vzdialenosť platforiem, dizajn a pohyb nepriateľov, princípy patroly)

2. Projekt – Vesmírna Strieľačka

Počas ďalších 3 lekcií nadviažeme na prvý projekt a rozvinieme vedomosti ďalej. Dieťa nakreslí zložitejšie herné prvky a nebude iba programovať ale aj upravovať existujúci kód. 

Čo sa dieťa na kurze naučí? ◉

Grafika: pixelovú grafiku – základy animácie pri tvorbe vesmírnych lodí, nastavenie rozlíšenia, export grafických prvkov, import grafiky do vývojového prostredia

Programovanie: základy podmienkového programovania – programovanie ovládania hráča a pohybu objektov, používanie predvytvorených správaní objektov a premenných, programovanie v prostredí GDevelop.

Dizajn levelu: základné princípy dizajnu levelu – dizajn dynamického levelu a jeho postupné sťažovanie. Naučí sa, ako pristupovať k dizajnu hry s dynamickým levelom a ako pracovať s náročnosťou hry, aby finálna hra bola pre hráčov výzvou.

3. Projekt – Pac-man

Aj túto kultovú klasiku vytvoria deti počas kurzu. Počas troch lekcií budú deti programovať jednoduchú umelú inteligenciu. Taktiež si vyskúšajú tvorbu nových grafických prvkov do hry a skladanie levelov.

Čo sa dieťa na kurze naučí? ◉

Grafika: pixelovú grafiku – tvorba postavy a základy animácie pri top-down hre, export grafických prvkov, import grafiky do vývojového prostredia

Programovanie: programovanie pohybu pri hre s pohľadom zhora (top-down), úvod do programovania umelej inteligencie nepriateľov pomocou predvytvorených správaní, programovanie v prostredí GDevelop.

Dizajn levelu: navrhovanie zaujímavých levelov a vytváranie máp do top-down hier a ich zapracovávanie do projektov

4. Projekt – Tower Defense

Na záver kurzu budú účastníci počas 4 lekcií pracovať na strategickej hre Tower Defense. Pri tejto výzve si zopakujú všetko, čo sa na kurze doteraz naučili.

Čo sa dieťa na kurze naučí? ◉

Grafika: pixelovú grafiku – komplikovanejšie prvy – tvorba postáv a animácií do hry s pohľadom zhora (top-down), export grafických prvkov, import grafiky do vývojového prostredia

Programovanie: zlepší sa vo vytváraní komplexnejších správaní objektov, pohyb objektov po vopred určenej trase, ovládanie hry kurzorom myši a práca s premennými, zapracovanie vlastného prvku do hry

Dizajn levelu: vytváranie vlastných konceptov prvkov do hry – od nápadu po návrh schopný zapracovania do hry

Požiadavky na kurz

  • Počítač, ktorý zvládne zdieľanie obrazovky a zároveň prácu v prehliadači
  • Mikrofón, webkamera – výučba prebieha na platforme Zoom.
  • Odporúčame aj slúchadlá a myšku.

Kurzy Vytvor si hru sa už v šk. roku 2023/2024 otvárať nebudú. Ak máte záujem o online kurz tvorby hier pre deti, odporúčame kurz GameCraft Online, kde môžete začať hneď 🙂 

Vyberte si z termínov v novom školskom roku

Kurz v uvedenom termíne otvoríme pri naplnení minimálnej kapacity, t.j. 5 detí.

Počet lekcií: 13
Dĺžka 1 lekcie: 2 hodiny
Cena: 159 €

Máte doplňujúce otázky?

[email protected]

INFOLINKA: Po-Pia | 9:00 – 18:00 | 0918 798 197

Máte doplňujúce otázky?

[email protected]

INFOLINKA: Po-Pia | 9:00 – 18:00 | 0918 798 197

Mohlo by sa Vám tiež páčiť