Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Krátke vzdelávacie kurzy pre herných výmyselníkov

Kurzy Vytvor si hru sa už v šk. roku 2023/2024 otvárať nebudú. Ak máte záujem o online kurz tvorby hier pre deti, odporúčame kurz GameCraft Online, kde môžete začať hneď 🙂 

Vytvor si hru sú krátke online vzdelávacie kurzy, ktoré predstavujú vstupenku do sveta tvorby hier pre deti od ukončeného 3. ročníka ZŠ.

O kurzoch Vytvor si hru:

 • Kurzy trvajú 3 – 4 mesiace
 • Skupiny sa stretávajú 1x týždenne cez aplikáciu Zoom
 • Lekcie trvajú 120 minút s prestávkou uprostred
 • Kurzy sú navrhnuté podľa veku detí:
  • Vytvor si hru v Scratchi (8 – 11 rokov)
  • Vytvor si hru v GDevelope (12 – 14 rokov)
  • Vytvor si hru v Robloxe (10 – 15 rokov)

Skúšobné online lekcie

Ak si nie ste istí, či bude tento kurz vaše dieťa baviť, využite možnosť skúšobnej online lekcie s lektorom! Lekcia je bezplatná, stačí sa prihlásiť.

Vytvor si hru

INFORMÁCIE O KURZOCH

Kurzy Vytvor si hru sa už v šk. roku 2023/2024 otvárať nebudú. Ak máte záujem o online kurz tvorby hier pre deti, odporúčame kurz GameCraft Online, kde môžete začať hneď 🙂 

Viac informácií

 • Každé dieťa pracuje na vlastnom projekte, pričom účastníci postupujú podľa spoločných osnov. Skúsení lektori všetko trpezlivo vysvetľujú a demonštrujú 🙂
 • Každá lekcia je zameraná na inú oblasť digitálnej tvorby – digitálna grafika, programovanie, herný dizajn – takže si deti vyskúšajú rôzne aktivity a naučia sa veľa nového.
 • V závislosti od vybraného kurzu si deti z kurzu odnesú hotovú hru, alebo tri 🙂
 • Okrem nových zručností a hotových hier deti tiež získajú certifikát o absolvovaní kurzu s informáciou o témach, ktorým sa na kurze venovali.
 • Súčasťou všetkých kurzov je náš gamifikačný systém Gamisféra. Za plnenie úloh na kurze získavajú body za skúsenosti a virtuálne mince, ktoré môžu vymeniť za odmeny v našom obchode (PS Store, Martinus,…)
 • Tento systém roky vylepšujeme a máme s ním dobré skúsenosti, že pomáha deťom budovať na externej motivácii aj vnútornú motiváciu k učeniu.
 • Dieťa potrebuje bežný počítač, myš, zapnutú webkameru a slúchadlá (reproduktor).
 • Ak kurz vyžaduje inštaláciu nejakého programu, po registrácií dostanete emailom podrobné inštrukcie.

Ukážky žiackych prác

Ukazky-ziackych-prac-vsh

Často kladené otázky

1. Ako dlho budeme čakať na termín kurzu, keď vyplníme formulár s predbežným záujmom?

Ozveme sa akonáhle sa na daný deň prihlási minimálny počet účastníkov – 5 účastníkov. To môže byť na druhý deň alebo o pár týždňov. Avšak, čím viac dní ste k dispozícii na účasť na kurze, tým je väčšia šanca, že sa Vám ozveme skôr 🙂

2. Je možné rozdeliť si platbu na splátky?

Áno, platbu krátkych kurzov si môžete rozdeliť na dve splátky.

3. Ako prebieha náhrada vymeškanej lekcie?

Ak sa deti nemôžu lekcie zúčastniť, pošleme Vám nahrávku lekcie, aby si mohli učivo prebrať. Okrem nahrávky majú deti aj možnosť pripojiť sa na lekciu o 15 minút skôr a konzultovať konkrétne nejasnosti s lektorom kedykoľvek počas kurzu.

4. Aké sú možnosti pokračovania po absolvovaní kurzu?

Ak deťom vyhovuje takáto forma kurzu, v prípade záujmu ponúkame aj nadväzujúce kurzy Vytvor si hru v Scratchi a GDevelope – Level pokročilí. Pre kurz Vytvor si hru v Robloxe odporúčame pokračovať kurzom GameCraft Online / GameCraft na školách.

Kurz GameCraft zároveň odporúčame aj absolventom kurzu, ktorí chcú spoznať ďalšie nástroje alebo sa sústrediť na konkrétnu zručnosť, ako sú grafika, programovanie, a iné.  

5. Čo ak dieťa dostatočne neuchopilo nejakú časť učiva?

V takomto prípade ponúkame zaslanie nahrávky z lekcie, alebo po dohode s lektorom ponúkame aj súkromnú konzultáciu 15 minút pred začiatkom nasledujúcej lekcie.

5. Prebiehajú kurzy aj počas prázdnin?

Keďže ide o online výučbu, kurzy kopírujú celoslovenské školské prázdniny a sviatky a vtedy výučba neprebieha. Výnimkou sú jarné prázdniny, kedy lekcie prebiehajú.

Moja Prvá Hra

Začíname krok po kroku?

Vyskúšajte si naše úvodné kurzy, kde sa deti a mládež zoznámia s programami, vytvoria si svoju prvú hru a zistia, že sa ničoho nemusia báť.

Následne môžu pokračovať s našimi nadväzujúcimi kurzami a postupne zvyšovať svoju Úroveň/Level.

Chcete nás vyskúšať? Objednajte si kurz Moja prvá hra!

Vytvor si hru

Úroveň 2: Začiatočník