O NÁS

V roku 2013, po dokončení môjho vysokoškolského štúdia, som sa rozhodol založiť spoločnosť Hemisféra. Uvedomil som si, že počas sedemnástich rokov, ktoré som strávil v školskom systéme mi niečo chýbalo - sloboda, hra a reálne výzvy. Dal som si za poslanie zmeniť vzdelávanie tak, aby deti učenie bavilo a bolo pre nich celoživotnou výzvou.

Gamecraft je pre mňa jednou z najobľúbenejších tém, ktorým sa v práci venujem. Sám som veľký fanúšik počítačových hier a s hrami sa mi spája množstvo pozitívnych zážitkov, priateľstiev a vecí, ktoré som sa naučil.

Ing. Matej Held

LEKTORI

Roman Vizváry

Známy aj ako Vizi. Jeho najväčšou vášňou je vytváranie svetov a príbehov v nich.

Som skúsený lektor vývoja počítačových a tvorca rolových hier.

Ján Kožlej
CEO Gamecraft

Študujem informatiku a anglický jazyk na pedagogickej fakulte. Ako programátor pracujem na vlastných edukačných hrách a komerčných projektoch v oblasti hier a AR.

Skúsenosti aplikujem pri vyučovaní krúžkov Gamecraft, kde učím deti, ako si vytvoriť vlastnú hru. V klasickej škole sa deti učia veľa pre život nepotrebných vecí formou, ktorá ich nebaví a preto chcem vzdelávanie robiť inak.

Balázs Horváth

Venujem sa grafike a ilustráciám, popritom študujem na VŠMU animovanú tvorbu. Zúčastnil som sa rôznych Workshopov, kde sme robili krátke animované filmy s deťmi, vtedy som zistil, že ma to veľmi baví. Teraz už tretí rok učím výtvarný krúžok a od minulého roka aj Gamecraft. Hoci mám z toho vždy veľa, som z učenia veľmi nadšený. Venovanie sa deťom je pre mňa vďačnou prácou, ktorá mi pridáva do života optimizmus, radosť a veľkú dávku "antirutiny", keďže nikdy nemôžem predvídať ako bude prebiehať ďalšia hodina, okrem prestávky, ktorá je vždy 16:15.

Všetky postavičky, ktoré nájdete na našom webe sú jeho výtvorom.

Mária Friedmanská

Práci s mladými sa venujem už siedmy rok ako animátorka dobrovoľníčka v mládežníckom združení Laura, kde som dlho viedla rovesnícku skupinu a tiež som pomáhala a organizovala akcie či letné tábory. Dalo a dáva mi to ohromne veľa, aj preto som sa vybrala pedagogickým smerom, teraz študujem anglický jazyk a informatiku v Trnave.

Pracovať s mladými na GameCrafte ma baví, pretože tak ako sa oni môžu naučiť veľa odo mňa, aj ja sa stále učím niečo nové od nich. Je to energia, ktorú nikde inde nenačerpám, len pri nich.

Frederik Boldiš

Je študentom teórie digitálnych hier. Sám seba najlepšie opíše dvoma slovami: "navždy dieťa".

Pavol Baghy

Študujem maľbu na VŠVU. Zaujímam sa o tvorbu hier, concept art, ilustráciu a ďalšie formy vizuálneho umenia. Spolu s teamom pracujem na vlastnej hre - Dungeon Crawl.

Mojou hlavnou motiváciou je predávanie osobných skúseností a vedomostí mladším a ich nadšenie pre túto formu tvorby.

Bibiana Jakubovská

Som mama troch detí. Nadšená programátorka už od čias didaktiku. Baví ma učiť sa stále nové veci, preto vo svojom voľnom čase najradšej programujem mobilné appky.

Kristián Koník

Študujem posledný rok Ing. na STU FIIT. Programovanie ma baví ako hobby aj práca. Počítačové hry sú perfektný relax a hobby, ktorému som za život venoval veľa času a naučil sa ich ako programátor analyzovať. Táto práca ma napĺňa, pretože je to skvelý prístup ako inteligenčne posunúť ďalšie generácie.

Táňa Tabačková

Mám za sebou úspešné štúdium práva na Univerzite Komenského v Bratislave. Už počas štúdia som však zistila, že moje kroky budú smerovať niekam inam. Strávila som štyri letá v Amerike, kde som sa okrem iného venovala aj práci s deťmi v rodinnom kempe. Momentálne študujem externe učiteľstvo angličtiny a aj prostredníctvom Hemisféry si plním môj učiteľský sen.

Je super vidieť, ako sa deti dokážu rýchlo učiť. Baví ma najmä to, že na hodiny Gamecraftu sa vždy veľmi teším nielen ja, ale aj deti.

Samuel Kubala

Študujem Informatiku na FIIT STU. Tvorba a hranie hier bola mojím hobby už od detstva. K učeniu som sa dostal už v mladšom veku keď som pomáhal mame, ktorá je špeciálnym pedagógom. Neskôr som dostal príležitosť učiť programovanie na letnom tábore programovania pre deti organizovaným spoločnosťou Siemens Healthineers, ktorý bol veľmi dobrým zážitkom pre mňa aj pre deti. Teraz som našiel svoje miesto v Hemisfére, kde môžem spojiť učenie aj hry do jedného a tak robiť niečo, čo mi nie len zarába, ale aj ma baví.

Marcel Forgáč

4 roky pracujem ako back-end vývojár na štátnych aj neštátnych projektoch. Aktuálne programujem cloudové komponenty pre štátnu správu. Pracujem najmä v programovacích jazykoch Java a Kotlin.

Ja sám sa rád učím nové veci, preto som sa rozhodol odovzdávať svoje vedomosti a skúsenosti mladšej generácii, ktorá už teraz oveľa viac potrebuje vedieť pracovať s informačnými technológiami.

Lenka Koplíková

Som študentka na FIIT STU a skúsenosti s deťmi naberám nie len ako učiteľka informatiky na strednej škole. Vo voľnom čase sa venujem študovaniu vývoja počítačových hier a hraním RPG hier, ako napríklad D&D. Verím, že herný priemysel bude prekvitať, ak budú deti motivované už v mladom veku.

Róbert Oros

Som študent informatiky na FIIT STU v BA, dobrovoľník a dlhoročný animátor eRka na detských akciách a táboroch. Deti sú naša budúcnosť a to čo v nich zasejeme ako zrnko môže vyrásť v krásny strom plný dobrého ovocia.

Michaela Škapcová

Študujem VŠ s odborom pedagogika výtvarného umenia. A aby deti nechýbali ani cez prázdniny už pár rokov robím v lete animátorku na rôznych školách v prírode alebo letných táboroch. Rada sa tiež učím novým veciam a najlepšie sa motivujem práve deťmi - sú hravé, vynaliezavé a neboja sa výziev.

Peter Košalko

Som študentom pedagogickej fakulty v odbore anglický jazyk a informatika a zároveň vyučujem informatiku na bilingválnej škole. Gamecraft mi umožňuje stále sa zdokonaľovať a robiť to, čo ma baví. Pre mňa nie je nič lepšie ako mať spokojných študentov a vidieť ich úspechy.

Peter Rodziňák

Programovať sa učím prakticky od 13 rokov, mám rozšírené základy pre všeobecné programovanie a jazyky ktoré ovládam sú Free-Pascal a Arduino. S učením detí programovať mám skúsenosť od tohoto roka, kedy ma počas tábora Gamecamp v lete 1-týždeň poverili, aby som bol pomocný lektor. S učením, alebo skôr s doučovaním mám skúsenosti od už asi 7-8 ročníka základnej školy, odkedy doučujem matiku, fyziku a informatiku každý rok priebežne aspoň 3 ľudí.

Baví ma to, že reálne robím niečo užitočné, viem využiť poznatky a aj sa sám niečo priučiť, a nakoľko mi je programovanie veľmi blízke, tak k tomu nemám odpor.

Veronika Ondrovičová

Moje meno je Veronika a som študentkou Ekonomickej univerzity. Lektorkou pre Hemisféru som sa stala z dvoch dôvodov: 
1. možnosť naučiť sa nové, tak rozdielne od toho, čo študujem a získanie novej skúsenosti,
2. práca s deťmi, ktorá ma zaujala už od mojej stáže v detskom domove na Srí Lanke.

Práca s deťmi je veľkou výzvou, ale dobrý pocit z hodiny je na nezaplatenie.

Adrián Lukáč

Moje profesijné skúsenosti sú celkom rôznorodé a netýkajú sa len IT. Mimo "počítačového sveta" som hral profesionálne hokej, pracoval som ako kuchár v USA, ako čašník v michelinskej reštaurácii v Španielsku a v pekárni v Anglicku. Na Slovensku zatiaľ len sedím za počítačom - študujem informatiku a okrem Gamecraftu pracujem na service desk oddelení v IT firme.

Gamecraft učím najmä preto, že mám rád výzvy a rád zbieram nové skúsenosti, ktoré ma posúvajú vpred ako v profesijnom, tak aj v osobnom živote.

Daniel Vršek

Dva roky pracujem ako freelance programátor, tvorím back-end webstránok a webových aplikácií, programujem zákazkovo automatické obchodné systémy na burzy, alebo len stand-alone aplikácie pre windovs. A mojé veľké hobby je tvorba hier primárne v Unity3D engine, mojím malým snom je rozšíriť toto hobby na prácu ktorá ma uživí a budem sa jej môcť venovať naplno.

Mám rád prácu s deťmi a veľmi rád pomôžem novej generácií vniknúť do sveta GameDevs, čo môže napokon pomôcť rásť v tomto smere aj mne.

Laura Pfefferová

Nechať sa vtiahnuť do čara iných svetov milujem ako väčšina umelcov či hráčov. Preto sa vždy do práce veľmi teším. V detskom svete nachádzame spolu s deťmi veľa zábavy a vzájomnej inšpirácie. Rada im odovzdávam moje skúsenosti v príjemnej atmosfére ktorá nám nikdy nechýba.

Adam Kaššák

Poctivý štátny úradník a študent, ktorého bavia hry, práca s deťmi a vymýšľanie príbehov (okrem iného aj herných).

Peter Harčar

Som študentom Aplikovanej informatiky na STU. Venujem sa web designu, programovaniu, kresleniu, gitare,športu a taktiež milujem knihy. Na tejto práci ma baví sledovať úspech a progres deti.