GameCamp 2020

HRAJ SA, UČ SA, OBJAVUJ

Denný letný tábor v Bratislave

počítače, kreativita, remeslá, pohyb, vlastný projekt, prezentácia rodičom

Znížili sme cenu v poslednom turnuse (24.8. - 28.8.2020)

Nová cena je iba 129 eur!

Máme stále voľné miesta.
Neváhajte, míňajú sa!

Kde

škola 

SPŠE Hálova 16

, Bratislava -

pozrieť mapu


(nové miesto od roku 2020, vysoká úroveň  nielen technologického zázemia - počítače, nahrávacie štúdio, fotoateliér, dielne, 3D tlačiareň, ihrisko, telocvičňa)

Kto

deti od 7 do 15 rokov 

Kedy

8 turnusov - 5 dní v týždni - od 6.7.2020 do 28.8.2020

Strava

3x denne v školskej jedálni (aj diétne jedlá)

Čas

7:00 - 17:30

Cena

nová cena 129 eur (pôvodná 159 eur)

Zľavy

10% súrodenci, kamaráti, viac turnusov

Rekreačný poukaz

áno

Registruj sa

Kto sme

V Hemisfére už roky vzdelávame deti a mládež v oblasti digitálnych technológií

kurz vývoja počítačových hier pre deti od 8 do 15 rokov

vzdelávací program zameraný na tvorbu digitálnych hier pre mládež od 15 do 25 rokov

letná škola tvorby hier pre študentov stredných a vysokých škôl

Naši táboroví vedúci

v 8 turnusoch sa v tábore GameCamp 2020 vystriedajú 3 vedúci

Adriana Kúdelová Som absolventka Pedagogickej fakulty v odbore učiteľstvo matematiky a anglického jazyka. Okrem práce s mládežou počas letných táborov učím angličtinu v súkromnej jazykovej škole. Práca s deckami ma veľmi baví, hlavne ak s nimi môžem zdieľať nadšenie pre počítačové hry.

Martina Vrzálová

Mám vyštudovanú business univerzitu z dánskej Kodane a na Slovensko som sa vrátila po skoro 8mich rokoch. Posledné dva roky som cestovala po svete, surfovala, stážovala a pracovala ako business konzultantka so sociálnymi podnkateľmi, neziskovkami a ,,impact" firmami, proste s ľuďmi, ktorí sa snažia ako len vedia vytvoriť nám o trochu lepší svet :). V takejto práci plánujem pokračovať aj na Slovensku. Hemisféra tábory mi skrížili cestu krátko po návrate domov. Veľmi sa mi zapáčili možnosti, ktoré tábor deťom ponúka, dôraz na rozvíjanie kreativity a to, že si deti samé vytvárajú nové pravidlá a hry. Verím, že takéto aktivity ich môžu inšpirovať k super veciam a nápadom v budúcnosti.

Juraj Šimkovič
Som dlhoročný animátor a pedagóg, autor kníh Naivná pedagogika z praxe I., II., malá knižka VEĽKEJ POMOCI. Pôsobil som ako športový manažér v občianskom združení v Bratislave. Aktuálne pôsobím v školstve. Popri zamestnaní som aj - zakladateľom Pozitívnych talkshow v Trenčíne, networking večerov Fleck net v Trenčíne, mentor v organizáciách I AMbitious a LEAF, spíker na konferenciách a vzdelávacích podujatiach. Som držiteľom rekordu Slovenska v počte prejdených hradov (56 hradov za 5 dní).

Čo potrebujete vedieť

Skúsenosti

Už 6 rokov organizujeme letný tábor GameCamp (viac ako 1000 účastníkov).

Program

Program tábora sa odohráva iba v areáli školy.

Team

Skúsení lektori z kurzu Gamecraft a šikovní animátori, 1 animátor/max 7 detí, zdravotník.

Aktivity

Podľa vlastných schopností a zručností si deti vytvoria počas týždňa vlastnú hru (napr. PC hru, stolovú hru, pohybovú hru, pexeso), ktorou sa na konci týždňa pochvália rodičom,

viac info

Hygiena

Sme pripravení dodržiavať všetky usmernenia Úradu regionálneho zdravotníctva, priebežne budeme aktualizovať informácie o súvisiacich podmienkach organizácie (max počet detí, hygienické nariadenia a povinnosti pre organizátora aj zákonného zástupcu dieťaťa).

Platba

Prihlásenie na tábor GameCamp je zatiaľ nezáväzné. Vyplňte prihlášku a miesto máte rezervované. Zálohové faktúry k jednotlivým registráciám Vám odošleme až po finálnom zadefinovaní pravidiel a nariadení pre organizátorov letných táborov príslušnými orgánmi.

Mám doplňujúce otázky

tabor@hemisfera.sk

Chcem prihlásiť dieťa

Prihláška

V našom tábore GameCamp sú mladí bojovníci motivovaní hrou, učia sa spolupracovať, získavajú a preveria si svoje schopnosti v štyroch oblastiach – pohyb, kreativita, počítače, remeslá. To však nie je všetko. Skúsenosti, ktoré prvé dni získajú využijú na tvorbu vlastnej hry za pomoci skúsených lektorov. Môže to byť nová naprogramovaná hra, spoločenská hra, roleplay, či príbeh. Kreativite sa medze nekladú. Výsledky prác detí budú prezentované vždy v piatok od 15:00 na Veľtrhu hier rodičom a kamarátom z tábora.

Detský tábor Game Camp je jedná veľká hra, kde za každú splnenú aktivitu deti získajú určitý počet bodov pre seba a svoj tím. Jednotlivé úlohy sú prispôsobené schopnostiam dieťaťa, no zároveň sú pre neho primeranou výzvou. Hemisféra už 6 rokov prináša deťom skvelú príležitosť využiť kreativitu, slobodu rozhodnúť sa, hrať sa, či pracovať s kamarátmi v tíme. Prihláste dieťa čo najskôr, nech sa už teraz môže tešiť na nové zážitky.

Chcem vedieť viac

ČO O NÁS POVEDALI RODIČIA

ČO ŤA ČAKÁ NA GAMECAMPE?

Remeslá

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých tímových úloh zameraných na tvorivosť. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky remesiel. Máme pripravený materiál pre všetky umelecké duše. Na čo sa deti môžu tešiť? Pri vstupe do triedy je pre nich pripravené všetko, čo potrebujú na to, aby mohli slobodne tvoriť podľa svojej fantázie a zručností. Môžu sa však pustiť aj do konkrétnej úlohy a získať tak body. Úlohy budú zamerané na kreslenie, maľovanie alebo na rôzne iné umelecké techniky, ako napríklad: koláže, výroba 3D masiek a modelov z papiera, stavanie z Lega, vyšívanie, výroba náramkov z nití.

Kreativita

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých tímových úloh zameraných na kreativitu. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky kreativity. Úlohy sú zamerané na fantáziu a myšlienkovú tvorbu. Deti si môžu vyskúšať úlohu tvorcu hry, spisovateľa, hudobníka či redaktora. Vymyslieť si vlastnú spoločenskú, či počítačovú hru? Žiadny problém. Mladí kreatívci sa nájdu v programovaní, príprave obsahu hry, fotografovaní a úprave fotografií alebo v natáčaní a zostrihaní spoločného mini filmu. Deti môžu taktiež vymyslieť vlastný svet a príbeh pre Dračí Doupě.

Počítače

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých tímových úloh, zameraných na logiku a prácu s počítačom. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky počítačov. Každý tak nakoniec uvidí v čom vyniká. Prístup na internet umožní deťom rozvíjať ich záujmy. Úlohy pomáhajú rozvíjať počítačové schopnosti detí zábavnou formou. Deti si vyskúšajú vytvoriť vlastnú počítačovú hru, budú spolupracovať a tvoriť pomocou Minecraftu. Základné poznatky z jednoduchých aplikácií pomocou Scratch sú užitočné zručnosti, ktoré sa deti naučia práve na dennom tábore s nami. Výzvou pre deti budú tiež edukačné hry, rôzne hlavolamy, hádanky, alebo matematické úlohy. Okrem tohto všetkého si deti môžu zahrať klasické alebo náučné spoločenské hry, ako napríklad: Bang, šachy, dostihy, monopoly, Dračí Doupĕ, Alias, Talizman a iné...

Pohyb

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých tímových úloh zameraných na pohyb a šport. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky pohybu. Na deti čaká bohatá škála športov, aktivít a činností, ako napríklad: frisbee, futbal, basketbal, volejbal, bedminton, pingpong, stolný futbal, stolný hokej, mini biliard a iné... V horúcich letných dňoch sme pripravení deti vyblázniť hoci aj v prestrelke s vodnými pištoľami, či nerfkami. K dispozícií je veľké ihrisko, ktoré poskytuje priestor na vonkajšie hry, dobrodružstvo pri hľadaní pokladu, či relax.

TVORBA VLASTNEJ HRY

Game Camp dáva deťom možnosť využiť letné prázdniny aktívne a zmysluplne! Deti sú motivované tvoriť a hrať sa.  Na konci týždňa ako bonus uvidia výsledok svojej práce.

1. fáza: Dávka inšpirácie na prvý deň
Hry od výmyslu sveta s našimi lektormi. Inšpirácia. Aktivity z každej oblasti tábora - pohyb, kreativita, remeslá a počítače.
2. fáza: Informácie o možnostiach
Výber z okruhov, v ktorých sa bude dieťa tvoriť. Rozdelenie tímov. Výber tém, ktorým sa chcú venovať a hry, ktoré chcú vytvoriť.
3. fáza: Efektívna práca na projekte
Tvorba obsahu, dej, príbeh a to za pomoci našich lektorov. K dispozícií majú deti počítače, materiály na tvorbu postavičiek, či potrebných pomôcok.
4. fáza: Ladenie posledných úprav projektu
Natočiť video, dokresliť príšerku, pripraviť plagát, či naprogramovať posledné časti hry. Deti sa budú venovať finalizácií.
5. fáza: Odprezentovanie výsledkov
Zahrať sa s kamarátmi, pripraviť miestnosť - svoj stánok s výsledkom týždennej tvorby. Usmiať sa a ukázať Vám rodičom, aké dielo vytvorili. Všetkých rodičov srdečne pozývame na Veľtrh hier, vždy v piatok od 15:00.

Načítava sa registrácia, prosím čakajte...

Ak Vám po vyplnení prihlasovacieho formulára od nás nepríde potvrdzovací e-mail,
Vaša registrácia neprešla správne.
V takom prípade nás prosím kontaktujte na adrese tabor@hemisfera.skKONTAKT

Kontaktné osoby

Daniela Šicková
Otázky ohľadom fakturácie a účasti na tábore:
0903 380 339