Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

BANSKÁ BYSTRICA ŽIJE HERNOU TVORBOU

Máte doma malých digitálnych pionierov, ktorých už v útlom veku zaujímajú hry, appky a všetko moderné?

Kurz “Vytvor si hru” pre vás ponúka možnosť rozvíjať toto nadanie s profesionálmi priamo v Americkom Centre v Banskej Bystrici a dokonca úplne zadarmo! Či už sú vaše ratolesti nádejní kresliči, dizajnéri alebo len ľúbia veľa vymýšľať, digitálne technológie im ponúkajú zmysluplnú zábavu s možnosťou objaviť v sebe budúcich inovátorov.

Základné informácie

Dvojmesačný kurz vývoja počítačových hier priamo v American Centre v Banskej Bystricii, kde sa deti adekvátne k svojmu veku naučia základy tvorby počítačových hier vo všetkých oblastiach – herná grafika, programovanie a herný dizajn. Počas kurzu vytvoria minimálne 2 hry a spoločne navnímajú celý tvorivý proces a všetky aspekty, ktoré patria k profesionálnemu hernému vývoju.

V malej, maximálne 15 člennej skupine pracujú deti podľa spoločných osnov, vedené skúsenými lektormi.

Pri nástupe nepotrebujú takmer žiadne predchádzajúce zručnosti. Priestor dostanú aj úplní začiatočníci. Aj preto sú skupiny rozdelené podľa veku, kde napr. pri starších deťoch je predpoklad, že sú skúsenejšie ako tí najmenší.

Jedinou podmienkou účasti je pre decká napísať krátky motivačný list na tému “Prečo chcem tvoriť hry?” Na samotnú účasť nič netreba, iba základné skúsenosti s ovládaním počítača, práca s myškou a operačným systémom (Windows alebo macOS), ukladanie dokumentov alebo základy internetu.

Kde?

Priestory American Center Banská Bystrica

Kedy?

Podľa záujmu sú možné termíny v pondelok, stredu alebo piatok.

8 až 10 rokov

Práca v programoch Scratch a Piskel

11 až 14 rokov

Práca v programoch GDevelop, InkScape.

Vďaka spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku a American Spaces Banská Bystrica máš teraz možnosť študovať vývoj hier úplne ZDARMA.

Ak má vaše dieťa veľa nápadov na hry, využite to a nechajte ho vytvoriť si úplne vlastnú hru od základov.

Počet miest je obmedzený.

Prihláste sa na kurz

Zakliknite prosím všetky dni, v ktorých môžete, aj kvôli pripadne potrebným náhradným lekciám.
Radi by sme si prečítali dôvod (slovami dieťaťa), prečo by sa chcelo naučiť tvoriť hry a aké hry rado hrá. Tento text môže dieťa napísať priamo sem do prihlášky, alebo ho prosím pošlite samostatne e-mailom na [email protected] Termín doručenia je najneskôr do ????. Ak pošlete neskôr e-mailom, tak prosím ako odpoveď sem napíšte: Pošlem neskôr.