Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Rútime sa s virtuálnou realitou do záhuby?

Rútime sa s virtuálnou realitou do záhuby? | Milan Lajtoš z FONOLABS | Podcast

Pred pár týždňami Apple ohlásilo svoj headset pre virtuálnu realitu Vision Pro. Fanúšikom budúcnosti sa zježili vlasy zo vzrušenia, pesimistom zas zo strachu z budúcnosti. Miešanie ozajstnej reality s tou virutálnou nieje žiadna novinka, avšak ak sa do tejto témy pustí megalomanské jablko, všetkým je jasné že o pár rokov sa nebude jednať len o zábavku pre nadšencov ale o technológiu ktorá sa bude týkať každodenne nás všetkych.

Otázok bolo priveľa a tak sme si do podcastu pozvali odborníka na slovo vzatého. Milan Lajtoš je totiž herný developer ktorý vo firme FONOLABS vyvýja hry na virtuálnu realitu od jej úplných začiatkov.

Vysvetlili sme aký je rozdiel medzi virtuálnou realitou, augmentovanou realitou alebo čo to je spatial computing. Porozprávali sme sa o minulosti týchto bláznivých prístrojov ale sme aj trošku nakusli možnú budúcnosť. Bavili sme sa o sociálnych interakciách v dobe virtuálnej, o tom ako budeme o chvíľu konzumovať obsah, pracovať alebo sa stretávať s blízkymi aj aj o tom či naše decká o pár rokov namiesto telefónov nacapené celý deň v headsetoch.

Jožko sa takejto budúcnosti trošku bojí avšak Miňo mu vysvetlil že nie všetko bude negatívne. VR a AR headsety nám totižto veľa vecí vedia uľahčiť a zjednodušiť a ponúkajú možný náhľad do budúcnosti už teraz.

V tomto podcaste sme skákali z témy do témy a z scenára do scenára, chtiac vám vysvetliť všetko čo je podstatné. Tak smelo počúvnite a dajte vedieť či sa nám to podarilo.

https://www.fonolabs.xyz/

https://discord.com/invite/CtxSBWD9aV – disord FONOLABS

https://discord.gg/cjeYbTGHFb – discord Hemisféra

Videoherné vychovávanie nájdete aj na

Tento podcast vzniká aj za podpory fondu SK NIC. Ďakujeme!