Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

Psychológovia vysvetlujú, prečo sa deti radi hrajú | Podcast

Videohry sú extra lákavé médium ktorému holdujú prakticky všetky vekové kategórie.A ich žánrová rozmanitosť, akcia, riešenie problémov alebo audiovizuálne prezentácie dokážu efektívne motivovať sa hrať aj naše decká.

Aká je ale pravá podstata hrania? Prečo sa radi hráme a čo je to čo nás k tomu tak láka? Otázky sú to veru náročné a tak sme si do podcastu pozvali aj pánov, ktorí nám pekne krásne akademicky vysvetlia, prečo je práve hráčska motivácia najzákladnejšou odpoveďou k pochopeniu prečo sa (nielen) deti tak radi hrajú.

Michal Božík je detský psychológ z výskumného ústavu detskej psychológie, ktorý ma samozrejme vo Videohernej Výchove už pravidelné miesto no na druhú hosťovskú stoličku sa posadil Ondřej Hrabec, psycholog a výskumný pracovník pedagogickej fakulty Univerzity Karlovy, ktorý okrem toho že sa sám ľúbi hrať je aj odborníkom na digitálne hranie, game studies alebo kyberpsychológie.

Vážení vychutnávači videohier, dnes sme sa teda pustili do pomerne elaborovanej debaty s odborníkmi no sľubujeme že všetko bude ľahko pochopiteľné a že po vypočutí podcastu budete mať určite viac odpovedí ako otázok a budete bližšie rozumieť koníčku vašich detí alebo partnerov.

https://kps.pedf.cuni.cz/mgr-ondrej-hrabec-ph-d/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bartleho_test
https://sk.wikipedia.org/wiki/Maslowova_pyram%C3%ADda

Videoherné vychovávanie nájdete aj na

Tento podcast vzniká aj za podpory fondu SK NIC. Ďakujeme!