Darujte Hemisfére 2% z dane!

Vaše príspevky použijeme na rozvoj vzdelávania v oblasti tvorby digitálnych hier na Slovensku:

rozšírime naše vzdelávanie do ďalších regiónov
poskytneme štipendiá deťom zo znevýhodneného prostredia
podporíme tvorbu herných projektov absolventov našej letnej školy Summer Game Dev

Ďakujeme.

LevelUp – Mladé talenty prezentovali svoje herné prototypy

Po mesiacoch práce na herných projektoch dostali banskobystrickí študenti možnosť predstaviť výsledky svojho snaženia.
V Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici sa 21.9 konal záverečný ceremoniál vzdelávacieho programu vývoja hier LevelUp Banská Bystrica. Program LevelUp, ktorý trval 6 mesiacov, organizuje občianske združenie Hemisféra v spolupráci s American Spaces a Veľvyslanectvom USA na Slovensku. Programu sa zúčastnilo 20 študentov vo veku 15-26 rokov, ktorí počas 3 mesiacov pod vedením lektorov z herných štúdií vytvorili v tímoch 4 unikátne herné prototypy.

Cieľom tejto udalosti bolo prepojiť mladých vývojárov s potenciálnymi zamestnávateľmi a akademickým prostredím v banskobystrickom kraji. Udalosti sa zúčastnili aj americká veľvyslankyňa na Slovensku Bridget Brink a podpredseda BBSK Ondrej Lunter s príhovormi. Hostia spolu s veľvyslankyňou mali po skončení prezentácie možnosť si hry sami vyskúšať. Veľvyslankyňa bola podľa vlastných slov z udalosti nadšená, študentom zagratulovala a teší sa na budúcnosť banskobytrického kraja.

O Hemisfére

Hemisféra ľavá o.z. je občianske združenie, ktoré sa už 6 rokov cez projekty GameCraft, GameCamp, TechArt Camp,  LevelUp a Summer Game Dev venuje vzdelávaniu detí, žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl v oblasti vývoja počítačových hier (programovanie, grafika, herný dizajn).