Registruj sa

Detský tábor - GAMECAMP

Hraj sa, uč sa, objavuj

Na našom tábore pre deti sú mladí bojovníci motivovaní hrou, učia sa spolupracovať, získavajú a preveria si svoje schopnosti v štyroch oblastiach – pohyb, kreativita, počítače, remeslá.

To však nie je všetko. Skúsenosti, ktoré prvé dni získajú využijú na tvorbu vlastného diela za pomoci skúsených lektorov. Môže to byť nová naprogramovaná hra, spoločenská hra, roleplay či príbeh atď. veď kreativite sa medze nekladú.

Výsledky prác detí budú prezentované vždy v piatok od 15:00 na Veľtrhu hier rodičom a kamarátom z tábora. Budeme sa tešiť na Vašu návštevu!

Ucsa01

Detský tábor Game Camp je jedná veľká hra, kde za každú splnenú aktivitu deti získajú určitý počet bodov pre seba a svoj tím (fakultu). Jednotlivé úlohy sú prispôsobené schopnostiam dieťaťa, no zároveň sú pre neho primeranou výzvou.

Hemisféra už 5 rokov predstavuje pre deti skvelú príležitosť využiť kreativitu, slobodu rozhodnúť sa, hrať sa, či pracovať s kamarátmi v tíme. Tento rok sme sa rozhodli Vám priniesť niečo nové, aby ste videli prácu šikovných hláv a rúk Vašich detí.

Prihláste dieťa čo najskôr, nech sa už teraz môže tešiť na nové zážitky.

Hrajsa01

Game Camp je denný tábor pre deti od 7 rokov.
Prebieha počas letných prázdnin: od 1.7. – do 23.8.2019.

Týždenný turnus: pondelok až piatok od 7.30 – 17.00 hod.
Kde: ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16, Bratislava
Cena: 135 € / týždeň
Cena zahŕňa: denný program, desiatu, obed, olovrant, pitný režim, skúsených a kvalifikovaných lektorov a zdravotníka
Možnosť zľavy: ponúkame 10% zľavu v prípade, že prihlásite dieťa na 2 a viac turnusov, alebo prihlásite 2 a viac detí naraz.
Do konca marca ponúkame zľavu 10%.

Objavuj01

Chcem vedieť viac
< >

Chceme vám všetkým poďakovať za skvelý tábor, nášmu synovi sa veľmi páčilo a už sa teší na budúci rok.
Podľa jeho slov sa mu najviac páčili NERF vojny a samozrejme čas strávený za počítačom hraním.

Bohužiaľ ochorel, takže posledné dva dni už nemohol prísť, ale vďaka veľkej ústretovosti zo strany Hemisféry si mohol nevyužité dni nahradiť neskôr v inom termíne tábora. Veľmi si ceníme hlavne komunikáciu a ústretovosť smerom k rodičom (animátori na tábore si napr. ráno telefonicky overovali, či v daný deň prídeme)
Štefan Benci, otecko

Ďakujeme veľmi pekne, syn bol veľmi spokojný a budúci rok tábor iste zopakujeme. Synovi sa najviac páčila tvorba lego videí.
Ďakujeme
Lucia P., mamička

Remeslá

Logo remeslo01

Šikovné ruky môžu experimentovať s hlinou, drevom, papierom. Vytvoriť koláž, jednoduchú výšivku, alebo šperk bude pre deti zážitok.

Viac

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých či tímových úloh zameraných na tvorivosť. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky remesiel. Každý tak nakoniec uvidí v čom vyniká.

Máme pripravený materiál pre všetky umelecké duše. Na čo sa deti môžu tešiť? Pri vstupe do triedy je pre nich pripravené všetko, čo potrebujú na to, aby mohli slobodne tvoriť podľa svojej fantázie a zručností. Môžu sa však pustiť aj do konkrétnej úlohy a získať tak body. Úlohy budú zamerané na kreslenie, maľovanie alebo na rôzne iné umelecké techniky, ako napríklad: koláže, výroba 3D masiek a modelov z papiera, stavanie z Lega, vyšívanie, výroba náramkov z nití.

Pohyb

Logo pohyb01

Energia, súťaže a pohybové hry. Deti si vyskúšajú športy od výmyslu sveta, hľadanie pokladu, vodné prestrelky a iné bláznivé aktivity.

Viac

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých či tímových úloh zameraných na pohyb a šport. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky pohybu. Každý tak nakoniec uvidí v čom vyniká.

Na deti čaká bohatá škála športov, aktivít a činností, ako napríklad: frisbee, futbal, basketbal, volejbal, bedminton, pingpong, stolný futbal, stolný hokej, mini biliard a iné... V horúcich letných dňoch sme pripravení deti vyblázniť hoci aj v prestrelke s vodnými pištoľami či nerfkami. Krásny areál na Drieňovej ulici praje každému nespútanému pohybu a aktivitám. K dispozícií sú ihriská, parky, voľné plochy, ktoré poskytujú priestor na vonkajšie hry, dobrodružstvo pri hľadaní pokladu či relax.

Počítače

Logo pocitac01

Deti spoznajú nové technológie, naučia sa programovať a tvoriť hry. Svoj mozog vycvičia vďaka hlavolamom, matematickým úlohám a hrám.

Viac

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých či tímových úloh zameraných na logiku a prácu s počítačom. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky počítačov. Každý tak nakoniec uvidí v čom vyniká.

Prístup na internet umožní deťom rozvíjať ich záujmy a často im pomôže aj pri plnení úloh z iných ciest. Úlohy tejto cesty pomáhajú rozvíjať počítačové schopnosti detí zábavnou formou. Deti si vyskúšajú vytvoriť vlastnú počítačovú hru, budú spolupracovať a tvoriť pomocou Minecraftu. Základné poznatky z tvorby webu či jednoduchých aplikácií pomocou Scratch sú užitočné zručnosti, ktoré sa deti naučia práve na dennom tábore s nami. Výzvou pre deti budú tiež edukačné hry, rôzne hlavolamy, hádanky, alebo matematické úlohy na Khan academy.

Okrem tohto všetkého si deti môžu zahrať rôzne klasické, alebo náučné spoločenské hry, ako napríklad: Bang, šachy, dostihy, monopoly, Dračí Doupĕ, Alias, Talizman a iné...

Kreativita

Logo kreativita01

Fantázia a hlava plná nápadov je najlepší spôsob ako pokoriť výzvy v práci s fotografiou, natáčaní vlastného filmu, alebo tvorbe príbehov a hier. Deti v sebe môžu objaviť skrytý talent.

Viac

Deti sa zapájajú dobrovoľným plnením jednoduchých, ale aj zložitých či tímových úloh zameraných na kreativitu. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú body, ktoré si budú môcť vymeniť za odznaky kreativity. Každý tak nakoniec uvidí v čom vyniká.

Úlohy sú však zamerané na fantáziu a myšlienkovú tvorbu. Deti si môžu vyskúšať úlohu tvorcu hry, spisovateľa, hudobníka či redaktora. Svoje názory na určitú tému môžu vyjadriť v referáte a prezentovať ho pred ostatnými. Vymyslieť si vlastnú spoločenskú či počítačovú hru? Žiadny problém. Mladí kreatívci sa nájdu v programovaní, príprave obsahu hry, fotografovaní a úprave fotografií alebo v natáčaní a zostrihaní spoločného mini filmu. Deti môžu taktiež vymyslieť vlastný svet a príbeh pre Dračí Doupě.

Vlastné dielo

Logo dielo01

Spojením všetkých 4 oblastí, majú deti príležitosť využiť svoje vedomosti, tvorivosť a kreativitu pri príprave ich jedinečného diela. Bude to naprogramovaná počítačová hra s dejom z tábora, spoločenská, roleplay či príbeh? Záleží len od detí, akým smerom sa vyberú. Príďte si pozrieť detské výtvory každý piatok o 15:00.

Viac

Tvorba vlastného diela

Game Camp zahrnutím tvorby vlastného diela do programu tábora, dáva deťom možnosť využiť letné prázdniny aktívne a zmysluplne! Deti sú motivované tvoriť, hrať sa a nakoniec týždňa ako bonus vidieť výsledok svojej práce.

Priebeh tvorby vlastného diela

1. fáza: Dávka inšpirácie na prvý deň Hry od výmyslu sveta s našimi lektormi. Inšpirácia. Aktivity z každej oblasti tábora - pohybu, kreativity, remesiel a počítačov.

2. fáza: Informácie o možnostiach Výber z okruhov, v ktorých sa bude tvoriť dielo detí. Rozdelenie tímov. Výber tém, ktorým sa chcú venovať a hry, ktoré chcú vytvoriť.

3. fáza: Efektívna práca na projekte Tvorba obsahu diela, dej, priebeh za pomoci našich lektorov. K dispozícií majú počítače, materiály na tvorbu postavičiek, či potrebných pomôcok.

4. fáza: Ladenie posledných úprav projektu Natočiť video, dokresliť príšerku, pripraviť plagát či naprogramovať posledné časti hry. Deti sa budú venovať finalizácií diela.

5. fáza: Odprezentovanie výsledkov Zahrať sa s kamarátmi, pripraviť miestnosť, svoj stánok s výsledkom týždennej tvorby, usmiať sa a ukázať Vám rodičom, aké dielo vytvorili to všetko bude náplňou piatka. Srdečne Vás pozývame k nám každý piatok od 15:00 na Veľtrh hier.

Načítava sa registrácia, prosím čakajte...